184 kişilik ekip Antep’de kaybolan Ali Gülsoy’u arıyor

Antep’in İslahiye ilçesine bağlı 18 kilometre uzaklıktaki Kozdere Mahallesi’nde yaşayan zihinsel engelli Ali Gülsoy, depremde evleri yıkıldığı için kaldıkları çadırdan 11 Haziran günü akşam saatlerinde ayrıldı.

DHA’nın haberine göre geri dönmeyen Gülsoy’a ulaşamayan yakınları, jandarmadan yardım istedi. Bunun üzerine bölgeye jandarma ve AFAD ekipleri sevk edildi. 184 kişilik ekip, eğitimli köpekler ve dronlarla arama çalışması başlattı. Çalışmalara mahalleli de destek verirken, bölgedeki mahalle camilerinden de anonslar yapıldı.

Gözü yaşlı oğlunun yolunu bekleyen Elif Gülsoy (76), “Günlerdir oğlumun yolunu gözlüyorum. Gözümüz yolda, oğlumun sağ salim bulunmasını istiyorum” dedi.

Ali Gülsoy’un ağabeyi Süleyman Gülsoy da kardeşinin bulunmasını isteyerek, “Her yere bakıyoruz, Orman alanında bakmadığımız yer kalmadı, kardeşimin sağ salim bulunmasını istiyorum. Ne yapacağımızda şaşırdık. Annem perişan halde. Jandarmamız elinden geleni yapıyor ve biran önce kardeşimin aramıza dönmesini bekliyoruz” diye konuştu.

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x